HOTEL ZACH

Číslo magnetky 675

Kraj: Plzeňský

Okres: Klatovy

 

Rodinný Hotel Zach se nachází v Zelené Lhotě - nedaleko Nýrska, na trase mezi Klatovy (13 km) a Železnou Rudou, několik desítek metrů od železniční stanice Zelená Lhota.

 

Nedílnou součástí hotelu je restaurace s jídelnou, salónkem a nově vybudovanou terasou, která nabízí příjemné posezení pod širým šumavským nebem s výhledem na vodní nádrž Nýrsko a na horu Ostrý. Prostory restaurace se mohou dle potřeby proměnit v učebnu pro školy v přírodě či ve školící prostory firemních akcí.

V roce 1924 se majitel hospůdky - malý domeček přímo pod hotelem - pan Tauschek rozhodl postavit hotýlek, jelikož po 1. světové válce došlo k rozmachu výletů na Šumavu, a to především ze strany pražských a plzeňských hostů. V roce 1927 dokončil a otevřel Hotel Tauschek.

 

Po válce jej však stát znárodnil a rozhodnutím o přidělení dekretu byl svěřen Karlu Novákovi (Rozhodnutí o přidělení drobného živnostenského podniku naleznete níže...) . Tomu ho poté soudruzi sebrali a z hotelu se stalo rekreační zařízení Kovopodniku Plzeň, a to až do roku 1990, kdy byl Karlu Novákovi navrácen zpět v rámci restituce. Hotel byl následně prodán panu Kurovi, který jej zrekonstruoval, ale bohužel také zadlužil. Od roku 1996 byl hotel prázdný - vybydlený, sloužil k přespání čundráků apod.

 

V roce 2002 získala hotel v dražbě rodina Zachova, která jej provozuje dodnes - Rodinný Hotel Zach.

 

 

Foto