AREÁL MLADÉ BUKY

Číslo magnetky 692

Kraj: Královéhradecký

Okres: Trutnov

 

Areál Mladé Buky leží ve východních Krkonoších, 6 km od Trutnova a je velmi dobře dostupný od hlavní silnice z Trutnova do Pece pod Sněžkou.


Návštěvník má k dispozici parkoviště, které leží několik metrů od bobové dráhy Berta a celého Areálu. Mimo jiné Areál poskytuje udržované sanitární zařízení. Díky šířce a profilu tratí nabízí areál lyžařské využití rodinám s dětmi i lyžařům hledajícím klidnější svahy a vleky bez front. 7 vleků a tří sedačková lanová dráha obsluhují 5,1km denně kvalitně upravovaných a zasněžovaných tratí. V místním Snowparku došlo k úpravě (zmenšení překážek), aby si na své přišli nejen snowboardisté, ale také rodiny s dětmi.

 

Dětem i začátečníkům je k dispozici oddělený dětský Baldapark, jenž je vybavený pojízdným kobercem, lanovým vlekem, četnými figurkami a průjezdy pro pobavení.  Kdo miluje adrenalin, určitě využije 1 520m dlouhou bobovou dráhu Berta, jež je nejdelší v Krkonoších a jezdí za každého počasí. Večerní lyžování na 4,1km upravených a osvětlených tratí vám každý večer nenabídne žádný jiný areál v ČR.

 

Návštěvníci, kteří na lyžích ještě nestáli, nemusejí zoufat, areálová lyžařská a snowboardová škola, která disponuje instruktory s licencemi, Vás naučí dokonale lyžovat, sjíždět kopce na snowboardu či zasvětí Vaše ratolesti do lyžování. Příznivcům klasického lyžování je připraveno 5km běžeckého okruhu.

 

Občerstvit se a příjemně posedět můžete v restauraci Kravín, která se nachází na hlavním parkovišti nebo můžete využít skibary ve formě rychlého občerstvení. Jako doplňkovou službu areálu jsou pravidlené skibusy z Trutnova.

 

FotoFoto