PLANTA NATURALIS

Číslo magnetky 737

Kraj:  Královéhradecký

Okres:  Jičín

 

Společnost Planta naturalis přispívá k obnově květnatých luk a přírodních rostlin. Již od roku 1993 se zabývá pěstováním rostlin, které je v České republice ojedinělé. Má bohaté zkušenosti se založením květnaté louky, a kromě osiva předá svým klientům i cenné rady a informace. V současné době pěstuje společnost Planta naturalis bezmála 2000 druhů léčivých bylin a lučních rostlin na více než 25 hektarech půdy.

 

Návrat k zakládání květnatých luk a bylinných trávníků ve veřejné zeleni je stále častější. Květnatá louka skvěle vypadá, ale také omezuje počet sečení, podporuje diverzitu rostlin i živočichů a zabraňuje erozi půdy. Záchrana stávajících zanedbaných luk je velmi zdlouhavá, nejrychlejším kvalitním řešením je výsev osiva pro květnaté louky. Firma Planta naturalis se rozhodla pěstovat přírodní a léčivé rostliny a z nich získávat semena pro založení květnaté louky. Podle svých požadavků a preferencí si pořídíte mnoho druhů rostlin české květeny, ale také řadu léčivých bylin, zeleného koření či skalniček z celého světa.

 

Firma Planta naturalis nabízí různé kombinace osiva pro květnané louky. Díky tomu, že na svých pozemcích pěstuje velké množství druhů bylin a přírodních rostlin, dokáže semena nakombinovat podle požadavků a preferencí klienta. V nabídce naleznete osiva pro zahradní a parkové louky, ale také krajinářské louky či záhonové porosty. Vybrat si můžete také podle vlastností louky, k dispozici jsou například osiva pro květnaté podrosty do stínu, pro louky na výsušnou půdu či pro vlhké louky.

 

 

FotoFoto