ZÁBAVNÍ PARK PERMONIUM

Číslo magnetky 679

Kraj: Jihomoravský

Okres: Brno-venkov

 

Na 6 000 m2, členěných do dvou výškových úrovní se nachází 26 různých atrakcí – uzlů, nazvaných hornickou hantýrkou, v nichž se odehrává interaktivní hra, Magic Permon“, řízená pomocí moderních informačních technologií.

 

Návštěvníci zde naleznou největší nadzemním bludiště v ČR imitující styl důlních chodeb, důlní jezero, sopku propojenou s lanovým centrem, prales, starou hornickou dílnu, reálné štoly, v nichž jsou umístěny další reálie a zábavné aktivity a mnoho dalších originálních aktivit.

 

Park Permonium® je „zábavní park s příběhem“, nabízející aktivní poznání, zábavu i adrenalinové zážitky spojené s historií a technologií těžby černého uhlí v regionu Rosicko-oslavanského uhelného revíru.

 

PERMONIUM® tematický park s příběhem je moderní park pro aktivní návštěvníky. Park vznikl na základě oslavanských pověstí o 6 oslavanských permonech na území bývalého rosicko-oslavanského revíru. Jedná se převážně o technické atrakce v duchu hornických tradic, mapující vznik černého uhlí od počátku prvohor – znázorňuje jezero, sopka, až do dnešní informační doby – virtuální setkání v šachthale těžní věže v interaktivní hře Magic permon. Jednoduše řečeno – na své si zde přijdou nejen rodiny s dětmi různého věku, ale také soutěživé týmy, páry i jednotlivci.
Zvláštností tohoto nevšedního, historicky velmi cenného místa je především jeho originální, jedinečné využití. Dýchne zde na Vás zvláštní atmosféra tajemna, historie, přesto se však především díky využití informačních technologií, soutěživosti i adrenalinu přenesete do dnešní, moderní doby.

 

FotoFotoFoto