ZOO TÁBOR

Číslo magnetky 794

Kraj:  Jihočeský

Okres:  Tábor

 

ZOO Tábor je největší ZOO v Jižních Čechách. Najdete zde více než 60 druhů zvířat, se kterými přijdete do bezprostředního kontaktu.

 

Původně předcházel projekt Zoologická zahrada Tábor-Větrovy. Kvůli finančním problémům zkrachovala. Zoo nakonec odkoupil Evžen Korec v roce 2015 a tím zachránil místo i zvířata. Jedná se o zahradu mladou, ale v tuhle chvíli se již úspěšně rozšiřující o další zvířata.

 

Zoo Tábor pořádá průběžně akce podle kalendářních svátků – Den stromů, mezinárodní den psů, mezinárodní den tygrů, Halloween a další. K akcím je vždy připraven doprovodný program pro děti a dospělé. Zoo se účastní také projektu Noc snů. Jedná se o akci se speciálním večerním programem pro chronicky nemocné děti, které se účastní na tři sta zoologických zahrad z celého světa. Událost se opakuje každý rok první týden v červnu.

 

Zoologická zahrada v Táboře má jako hlavní cíl ochranu ohrožených druhů. Chová tygra ussurijského, medvěda baribala, vlka arktického a mnohé další. Celkově v zoo najdete asi 60 druhů zvířat. Tygři, opice a lvi baví návštěvníky nejvíce. Oblíbená jsou klasicky mláďata, třeba štěňata vlka arktického, která se na jaře 2015 narodila dokonce čtyři. Unikátem je bílý klokan.

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto