ZOO ZLÍN

Číslo magnetky 551

Kraj: Zlínský

Okres: Zlín

 

Navštivte zlínskou zoologickou zahradu a nebudete litovat! Nachází se 4 km od Zlína směrem na Holešov a patří k nejnavštěvovanějším zahradám České republiky. Originalitou ZOO je členění areálu podle kontinentů. Za jeden den návštěvníci procestují Afriku, Asii, Austrálii a Jižní Ameriku a seznámí se s 222 druhy zvířat. Mezi ta nejatraktivnější patří sloni, žirafy, nosorožci, gorily, lachtani, lvi, tygři, tučňáci, papoušci, mravenečníci a řada dalších.

 

Rozhodně byste neměli minout:

Tropická hala Yucatan - zažijete skutečnou atmosféru tropického lesa, projdete se po visuté lávce a objevíte dávnou civilizaci Mayů.

Africké pavilony - pavilony ve tvaru domorodých chýší nabídnou setkání se slony, žirafami, nosorožci, zebrami a pštrosy.

Amazonie - atraktivní komplex přírodních expozic, kterému dominuje ostrov drobných opiček kotulů veverovitých. V létě zde můžete obdivovat  i aligátory.

Etiopie - komplex expozic byl slavnostně otevřen v srpnu roku 2010. K vidění jsou paviáni, damani, jeřábi, nesyti, kladivouši. 

Stezka běžce emu - v průchozí australské expozici zavítáte mezi klokany a běžce emu.

Ostrov lemurů kata - projdete se ostrovním královstvím lemurů kata.

Průchozí voliéry - v rozlehlých voliérách uvidí papoušky, supy, asijské a jihoamerické ptáky z bezprostřední blízkosti.

 

Součástí areálu je zámek Lešná, kde si můžete prohlédnout 11 stylově zařízených pokojů, v nejkrásnějším Sále předků se navíc můžete provdat či oženit. Zámek obklopuje krásný park s vzácnými stromy, který volně přechází do lesního prostředí ZOO. Roste zde více než 1 200 druhů dřevin a okrasných bylin z Evropy, Asie, Severní a Střední Ameriky. Stáří některých stromů dosahuje až 270 let.

 

Již kolem roku 1929 se začala v okolí Lešné objevovat exotická zvířata. Za jejich příchodem stál majitel lukovského panství Josef Seilern. Byl majitelem největší přírodovědné sbírky ptačích vajec a kolibříků v Evropě, možná i ve světě. Chtěl vytvořit svůj vlastní „ptačí ráj“, jeho sen ovšem skončil jeho smrtí v roce 1939. Válečné události této myšlence také nepřály. Myšlenka ovšem nezanikla, již roku 1948 bylo ZOO Zlín otevřeno veřejnosti.

 

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto